mgr Katarzyna Borowiecka


pamiętaj! umówienie konsultacji w pracowni jest równoznaczne z akceptacją regulaminu!


Jestem psycholożką, seksuolożką i trenerką TUS. Aktualnie szkolę się także na Praktyka Terapii Krótkoterminowej Skoncentrowanej na Rozwiązaniu (SFBT/TSR) w łódzkim CTK.

Ukończyłam dzienne studia magisterskie na kierunku Psychologia (o specjalności Wspierania rozwoju i efektywnego funkcjonowania człowieka) na Wydziale Nauk o Wychowaniu UŁ. Pracę magisterską pt. "Doświadczenia związane z homofobią a poczucie dobrostanu osób homoseksualnych" napisaną pod kierunkiem prof. dr hab. Iwony Janickiej w Zakładzie Psychologii Społecznej i Badań nad Rodziną Uniwersytetu Łódzkiego, obroniłam w 2019 roku. W 2024 ukończyłam podyplomowe studia z Seksuologii praktycznej na Uniwersytecie WSB Merito w Opolu (pod kierownictwem mgr Bogumiły Koniecznej). W tym samym roku, po odbyciu szkolenia I i II stopnia prowadzonego przez Pracownię Rozwoju Osobistego poMOC Krzysztofa Durnasia, uzyskałam uprawnienia certyfikowanego Trenera TUS. 

 

Od 2023 roku prowadzę konsultacje psychologiczne oraz seksuologiczne (na razie jedynie online) dla osób dorosłych w ramach swojej prywatnej działalności - Pracowni Już Dobrze. Pacjentów po 18 roku życia przyjmuję także w poradni Świat Zdrowia (wcześniej CM Remedium) przy ul. Dąbrowskiego 15B w Łodzi (w ramach umowy z NFZ). Znajdziecie mnie Państwo również w Pracowni Wsparcia Psychologicznego poMOC (wcześniej Innopolis) przy ul. Łagiewnickiej 54/56 (wcześniej przy ul. Targowej 9a) oraz Łódzkiej Fundacji Trampolina przy ul. Deca 1 (Złotno). W dwóch ostatnich Placówkach, oprócz osób dorosłych, pracuję także z nastolatkami oraz ich rodzinami.

 

Pracownia Już Dobrze, w ramach której udzielam prywatnych konsultacji psychologicznych i seksuologicznych w formie zdalnej, poza dawaniem możliwości uzyskania indywidualnego wsparcia, jest także miejscem, z którego można zaczerpnąć garstkę wiedzy odnośnie samopomocy, dlatego zapraszam do śledzenia jej na Instagramie, gdzie regularnie pojawiają się treści psychoedukacyjne. Wszystkie linki znajdziecie Państwo w odnośnikach.

 

Doświadczenie zawodowe zdobywałam w w łódzkim oddziale Centrum Praw Kobiet przy ul. Piotrkowskiej 17 (wcześniej przy Piotrkowskiej 115) pracując z kobietami doświadczającymi przemocy (od 2017 do 2024 roku). W łódzkim oddziale PTSR prowadziłam natomiast warsztaty psychologiczne dla osób chorych na stwardnienie rozsiane. Miały one na celu aktywizację zawodową i społeczną. Od początku 2020 roku do końca 2022 roku pracowałam także w Specjalistycznym Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym Fel-Med przy ul. Szpitalnej 6 w Łodzi z Pacjentami m.in. z chorobami otępiennymi, chorobą Alzheimera oraz chorobami współistniejącymi. Udzielałam ponadto wsparcia psychologicznego Pacjentom Oddziału Hematologii Szpitala Kopernika w Łodzi. Przez ponad sześć lat wraz z zaangażowanym zespołem, współtworzyłam także Świetlicę środowiskową "Nibylandia", w której udzielałam wsparcia dzieciom i młodzieży zagrożonym wykluczeniem społecznym.

 

Staram się poszerzać swoją wiedzę i szlifować zawodowy warsztat, dlatego regularnie biorę udział w licznych szkoleniach i kursach, by polepszać jakość oferowanych przeze mnie usług. Uczęszczam także na terapię własną prowadzoną przez certyfikowaną psychoterapeutkę nurtu BSFT.

 

W swojej pracy stawiam na otwartość, tolerancję i zrozumienie, by tworzyć dla swoich Klientów / Pacjentów bezpieczną przestrzeń wspierającą nie tylko w przepracowaniu trudności i pogłębieniu wglądu w siebie, ale także odkryciu i korzystaniu z własnego potencjału.